Do začátku druhého turnusu tábora zbývá 5 dní!

štafeta Kdo dokáže prolézt pavučinou?

Od roku 2002 jsme jedním ze 7 oddílů skupiny ŠÁN, která je součástí organizace KONDOR (Konfederace nezávislých – dětská organizace). Scházíme se v loděnici v Podolí, Podolské nábřeží 5, Praha 4 (hned vedle Žlutých lázní).

Na rozdíl od ostatních vodáckých oddílů se zabýváme spíše historií a rukodělnými činnostmi, ale vodáckému sportu fandíme také.

S dětmi pracují 2 vedoucí a instruktoři, kteří mají odborné zkoušky pro práci s dětmi. V současné době vedou oddíl Zrzka – Ing. Věra Kuchařová: tel. 606 290 631 a TETE – Tereza Karnoltová: tel. 604 102 849.

Jak jsme dospěli k našemu názvu?

Náš oddíl se jmenuje „ Uhřínovští“ podle obce Uhřínov v Orlických horách. Nedaleko ní vzniklo před více než 10 lety středisko experimentální archeologie a protože nás zajímá historie, jezdíme občas do Uhřínova na podzimní prázdniny nebo i letní tábor.

Čím se vlastně zabýváme?

Každý rok hrajeme celoroční hru – loni jsme poznávali historii a pověsti Starého města pražského, letos zkoušíme žít po „indiánsku.“ Také pracujeme s kovem, dřevem i papírem, učíme se základním tábornickým dovednostem a využíváme i lodě. Vlastníme devítikánoi jménem Ventus, o kterou se sami staráme.

Stavíme věžičky. Občas vyrazíme i na vodu.

Jaké akce pořádáme?

Oddíl pracuje celoročně – scházíme se každé pondělí od 16 do 18 hodin v naší klubovně v Podolí.

Během roku jezdíme na výlety, víkendové akce (např. výroba vánočních dárků, soutěž o zlatou vařečku) i vícedenní výpravy o podzimních a jarních prázdninách i v dalších dnech školního volna.

Každoročně pořádáme letní tábor. V roce 2009 jsme se vypravili s Emilem Holubem do Afriky, v roce 2010 mezi husity, loni za Indiány a letos se chystáme pátrat v okolí Vlčí hory. Zde si můžete stáhnout přihlášku.

Cestovatelská přednáška. Vaříme si v přírodě.
Z tábora Husitů.

Pokud máte zájem o podrobnější informace případně i osobní návštěvu, kontaktujte Ing. Věru Kuchařovou (606 290 631, mail: zrzka@bosan.cz) nebo Terezu Karnoltovou (604 102 849, mail: tete@bosan.cz). Také můžete přijít na naši oddílovou schůzku v pondělí od 16 hod do loděnice „Bošán“, která se nachází na adrese: Podolské nábřeží 5, Praha 4.

Těšíme se na vás!