Do začátku prvního turnusu tábora zbývá 7 dní!
Do začátku druhého turnusu tábora zbývá 28 dní!
Hubertus - Radošov Neděle 16.8.

Za ranního úsvitu nás opouští Bára. Jsme z toho všichni celé ráno smutní, i když se nám vtíravé sluníčko snaží hned od rána zlepšit náladu svými zářícími úsměvy na zem. Unaveně provádíme náš každodenní ranní rituál obsahující soubor potřebných a nezbytných činností k naší další existenci a přežití puťáku ve zdraví a všeobecné spokojenosti všech zúčastněných stran.

Odrážíme okolo jedenácté, avšak končíme hned pod nebezpečnou a vodácky obtížnou tréninkovou peřejí Hubertus. Vodácky zdatnější jedinci z naší expedice za poznáním si půjčují okounovské lodě rozmanitého typu a kvality a předvádějí na nich majitelům, co všechno dokáží. I my nestíháme valit bulvy na ty rozmanité triky a prostocviky. Úplné vodácké rodeo se vším všudy. Jiří na singlu v y táčí v krutém válci jednu myšku za druhou a po skončení své laciné exhibice staví svůj šíf do svíčky, aby poté neohroženě a nevšímaje si nebezpečných meandrů sjel nepřehlednou peřej do cíle bez jediného trestného postihu za neprojetí koryta řeky. Však i n a še kajakové naděje nezůstávají pozadu (Pája a Cvrk). V zabaláku s přehledem serfují na tvořící se vlnce a staví své kajaky do piruet, která by nám v pořadu EXTREME NEXT rozhodně neudělaly ostudu. Po předvedení něco mála z našich dovedností vyrážíme na dal ší plavbu.

Dnešní etapa je krajně náročná a dlouhá a proto jí zdoláváme převážně v horizontální poloze. Sluníme pupky i jiné časti našich těl. Zmoženi sluncem a náročnou jízdou zastavujeme v jedné malé vesničce na oběd. A hle, koho jsme tu nepotkali. Náš starý známý Chalenger tu dnes nocoval. U vody jsme se naobědvali a razíme si to dále. Tedy kromě Arnyho, kterého ukecal Chalenger , aby jel s ním (čím argumentoval, se naší redakci nepodařilo zjistit).

Bez nejmenších problémů (jak kdo) sjíždíme nebezpečný jez Dubina, kde dva nezmiňovaní smolaři (Netopejr s Čikem) potupně opouští svou loď, která se posléze nabalí na kameny a ztrácí ještě víc ze své předchozí nevalné kvality. Rozesmátě pokračujeme až na jez v Radošově, kde dnes táboříme. Nad jezem vytahujeme lodičky a stavíme opodál naše “uspořádané” tábořiště.

Pod zvolna uhasínajícími paprsky slunce dnes naposledy relaxujeme a drobet se koupeme na nepříliš vzdáleném jezu. Za soumraku jsou tyto a mnohé jiné radovánky přerušeny večeří, ke které jsou dnes špagetti s lečovou majdou či něčím podobným. Po véče se postupně slézáme u nedalekého bistra kde do pozdních ranních hodin zpíváme. GOOD NIGHT MY LITTLE BABY.

 Předchozí  - Následující