<

9. DEN

KLÁŠTEREC - PRAHA - BOŠÁN

neděle 27.8.1995


Probouzíme se do sychravého dopoledne, právě když nás Viki se svou službou volá k snídani. Dneska jsou rohlíky s marmošou a perlou a k tomu kakao. V půl jedenácté začínají všichni trochu neochotně balit. Každou chvíli prší a nám se do Prahy moc nechce.

Nakládáme pádla vesty, nějaký erár a všechny lodě na vlek. Zbývá sbalit už jen několik stanů, které zůstali stát v dobré víře, že trochu oschnou. Konečně je sbalené i tropiko pod kterým jsme se mačkali, když déšť poněkud zesílil. Čas do příjezdu objednaného auta si krátíme fotbálkem. Je to tvrdá hra. Zápas ukončuje svým příjezdem červený Transit za nerozhodného stavu 1:1. Loučíme se s Bleškou a Viktorem, kteří odjíždějí s vlekem do Prahy.

Ostatní se pomalu vydávají na nádraží. Tam Žluťas zjišťuje, že Lenka neinformovala rodiče o změně příjezdu a ti na ní možná budou čekat na špatném nádraží. Vydává se s ní tedy hledat telefon. Vlak doráží na čas, a oproti tomu co nás vezl na puťák, je i docela prázdný. Obsazujeme dvě kupé, každé v jiném vagoně. V našem kupé probíráme kroniku, děláme doplňky a dopisujeme, co jsme zapoměli zapsat. Většina zmoženě odpočívá a podřimuje až do Prahy. Ve druhém kupé bylo, dle sdělení přímých účastníků , veselo a hráli se tam "různé hry". Z Holešovic se přesouváme tramvají do Podolí.

Po vyložení lodí a rozebrání báglů puťák Ohře 95 definitivně končí.


Predchozi Úvod