4. DEN

LOKET

úterý 22.8.1995Po snídani proběhlo dramatické losování, které rozhodlo o tom, že si v táboře budou celý den válet šunky Válec a Márty. Všichni ostatní si zapakovali svačinu a vyrazili na prohlídku hradu. Přestože na loketském hradě není mnoho exponátů, byla prohlídka prokládaná veselými historkami, velmi zajímavá.

Na hradním nádvoří jsme viděli i představení, které nám všem dostatečně názorně objasnilo jak to chodilo za dob rytířů a princezen. Nejvíc nás ovšem zaujala návštěva vězení, kde byli k vidění i zapomenutí vězni.

Mají zde k dispozici i věž, na které mohou některé dvojice zpečetit svůj vztah na věky (prý tisíce děkovných dopisů z celého světa). Po náročné prohlídce jsme se na hradním nádvoří posilnili a vydali se na další cestu ke Svatošským skalám.

Po příchodu na místo jsme všichni smočili svá rozpálená těla v chladné řece.

Velká většina přítomných se pustila do budování vodních drah a jen pár nadšenců (Píďa, Matouš a Johnson) se vydalo na další cestu do Doubí.

Dalších pár odvážlivců pod Blechovým a Žluťasovým vedením začlo zdolávat okolní skály a kopce. Po vystoupení na několik vrcholů se nám otevřel nádherný výhled na údolí Ohře.

Jelikož čas kvapil, byl pomalu čas k návratu do tábora. Zde služba začala s přípravou večeře a Mlž s Árnym se vydali na loketské jezy "blbnout".

Dnešní večeře se mimořádně povedla, a ačkoliv se zdálo, že omáčky ke knedlům bude moc, nakonec nezbylo vůbec nic. Večer se skupina hráčů vydala do města za zábavou. V místní herně pak provozovali hru zvanou POOL BILLIARD až do pozdních nočních hodin.


Predchozi Nasledujici