2. DEN

TRŠNICE - ŠABINA

nedele 20.8.1995Někdy v noci nás našel Medvěd a tím se konečně doplnil stav mužstva na plný počet. Ráno nás probudila služba pod vedením Matouše a připravila nám první puťákovou snídani.

Po namáhavém balení, při kterém Medvěd zjistil, že si zabalil dvě pravé boty do vody a dával dost hlasitě najevo,jak ho to štve, jsme se konečně vypravili na další drsnou etapu.

Během prvních pěti kilometrů jsme zdárně překonali tři jezy s přepady 1m, 1.9m a 1.5m, kterých si bohužel nikdo nevšiml. Přesto jsme se na nich vyblbli dosytosti.

Na oběd jsme chtěli zajít do vodáckého bistra "u Kokota". Jídelníček byl dost chudý a tak si nabízenou klobásu za 15 Kč nikdo nedal a raději jsme obědvali na vodě chlebík s paštikou. Spojili jsme se do katamaránu a začali distribuovat potravu.

Řeka se ovšem kroutila a naše soulodí bylo v jedné zátočině nelítostně vrženo zrádným proudem do křoví. Nejvíce to odnesla posádka Magda-Viktor, která byla bohatší o několik odřenin a Viki zanechal v houští i kus svého trika. S naplňenými žaludky se většina rozložila do lodí a oddala se zaslouženému odpočinku.

Ten byl přerušen až připlutí k perfektní vodní houpačce, která se stala výzvou všem drsným mužům i dívkám. Abychom dokázali, že do této sorty patříme, zastavili jsme a pustili se do zápolení o nejlepší záda. Po náročných skocích z 1m výšky vyhrál, dle odborné poroty Márty, jelikož jeho záda byla prý červená ještě v pozdním večeru.

Když jsme se dostatečně vyřádili nasedli jsme opět do lodí a nechali se unášet proudem, až k dalšímu drsnému jezu. Poměrně vysoký jez (1,9m) byl pro deblovky nesjízdný a nestažitelný a vychutnat si ho mohly pouze kajakáři a singlovka.

Ostatní se pod ním vrhli do ledové vody a všichni jsme si vyzkoušeli jak se dýchá za vodní stěnou. Když už jsme byli podobní kusům ledu opustili jsme i tuto vodní atrakci a zahřívajíc se občasným pádlovaním, dorazili jsme do dnešního tábořišťe u hezkého provaleného jezu v Šabině.

Po vybudování tábora a natahání dřeva se služba pustila do přípravy večeře a ostaní nadšenci se jali blbnout na peřeji. Někdo jen tak jezdil na lodi, ti drsnější ji splavávali. Při této činnosti utrpěl Márty drobné poranění sedací části a roztržení plavek. Arny, Mlž a Cvrk se pustili do budování vracáku, za což se jim dostalo nevybíravých slov od správce kempu a byli nuceni tuto činnost ukončit.

Pak už byla večeře hotová a kolínka s majdou nám přišla po tak namáhavém dni k chuti. Večer jsme se sesedli kolem ohňe a pěli drsné zálesácké songy. Lidé se postupně vytráceli do stanů a kolem půlnoci už byli u ohně je ti nejvytrvalejší. Ti vydrželi debatovat o životě již jen chvíli a pak ulehli i oni.


Predchozi Nasledujici