V. den   Suchdol - Weinzettlův mlýn   24. 8. 1997

A ráno bylo stejně ospalé jako vždy! Někteří jedinci se budili po noční pařbě s těžkou hlavou a ani ostatním se vstávat moc nechtělo. Počasí nám však rychle spravilo náladu. Sluníčko totiž pálilo a pálilo, akorát komáři stále kousali a kousali. Úzké řečiště bylo vystřídáno širším a zmizely i napadané stromy. Celý peloton dnes uzavírala modrá jednačtyřicítka s posádkou tvořenou UROLOGEM BLÁHOU a PITEVNÍM PREPARÁTOREM JOUZOU (Pigmej a Cvrk).
 Svačinka na pravém místě
 Otrávený byl jenom Bárny, který vezl svého zvracejícího bratra Čika. Poobědvali  jsme pod pověstným SMRŤÁKEM PILAŘEM. Byl chleba s paštikou a okurkou. Schopnější jedinci si zařídili i máslo. V rámci krátkého odpočinku jsme dali koupačku. Krátce po poledni již byl Bárny tak znechucen Čikem, že začal také zvracet a musel se vystřídat s Cvrkem, který pohotově metamorfoval z PITEVNÍHO PREPARÁTORA JOUZY na HROBNÍKA PEPÍKA vezoucího Čika na pohřeb. A komáři kousali a kousali!!!
Cesta ubíhala velmi jednotvárně až k rozvodí, kde jsme si dali druhou sváču - tedy sušenku s jablíčkem. Mlž posvačil ve válečku a Honzovi uplaval kajak, ale jinak nic zvláštního. A komáři kousali!!!
Nová řeka byla regulovaná, líná, lemovaná duby a vůbec.  Část lodí vytvořila jedno velké plavidlo na překonávání volejů  nemotorně se sunoucí do Starého Hamru.
Zatímco ostatní hráli valibol a ringo, Blecha uvařil k večeři  výborné rizoto. Vzhledem k tomu, že byla tato etapa dost vyčerpávající a téměř 27 km dlouhá, většina to zalomila dost brzy a šla spát. Akorát skupinka otužilců - Píďa, Lenka, Martina, Jana, Matouš, Cvrk, Arny, Mlž a Pigmej - se šla vykoupat do nedaleké pískovny.

Líná
 
 
 
 

 


Předchozí  - Následující