Do začátku prvního turnusu tábora zbývá 7 dní!
Do začátku druhého turnusu tábora zbývá 28 dní!
  II. den
  Hurá do Veltrus 
 21. 8. 1997


 

Dnes bylo ráno, nechci říci že dobré, protože jsme museli vstávat už v 600 (bohužel i řidič a závozník - pozn. autora). Komu se to podařilo (a moc jich nebylo), ten si dal věci k Pájovi do auta. Věcí bylo tolik, že si Pája svoje věci neměl už opravdu kam vtěsnat. Před sedmou hodinou i poslední opozdilci (Píďa) opustili Bošán, odkud jeli tramvají č. 3  a posléze z Masaryčky vlakem č. 796 do Nelahozevse a odtud pěškobusem ke kanálu ve Veltrusech. Zde na ně již netrpělivě čekali rychlí jezdci s Ladou.
Na tábořišti jsme si vybalili věci a převlékli se do vodního a pak HURÁ na vodu. Jedna polovina jezdila na kajacích a singlovce. Druhá polovina proplavávala kanál a cvičila vodní záchranu. Po obědě si to obě skupiny vyměnily. K obědu byl chleba s paštikou. Na vodě to docela šlo, protože bylo velké, ale opravdu velké vedro, takže ani občasná koupačka či eskymáček nebyly nepříjemné.
 Matouš s Volšovcem předvedli 
Odpoledne už na většinu lidí padla únava. Takže poté, co si proplavali kanál a zaplavali si ve válečku, si dali dvacet  (sto dvacet) na náplavce. Zbytek ještě srdnatě plaval či zkoušel různé triky na lodích. V pozdním odpoledni nás navštívil Dick s Volšovcem. Mimo jiné se k nám dopoledne připojil Blecha, který v loděnici doopravoval svou loď po Tomajdově projížďce na Vavřinci minulý rok, a Tomáš, který si s námi přišel trochu užít.
Před večeří nám  Matěj s Volšovcem předvedli, jak se teda na těch kajacích jezdí, takže máme zítra co trénovat. Pak jsme si všichni chvilku počkali na večerní pórkovou polévku. Po véče jsme pogratulovali Nově k jejím 14 tým narozeninám, čtrnáctkrát se zhoupla a svůj ladný let zakončila ve vodě nad jezem, pak jsme jí pogratulovali podruhé a vzali na pohár.
 Hrátky s čertem
 
Večer jsme se rozdělili na několik skupin. Největší část - Arnošt, Cvrk a spol. šli  na druhý břeh řeky do hospody, Bleška & comp. šli do hotelu u kanálu na pohár. Pája, Nova, Žabža, Mlž, Jiřík a Jana se autem vydali do blízkých Kralup nad Vltavou do hotelu Praha (mimochodem byl pěkně drahej). Kolem 2200 jsme se pomalu scházeli v campu. Nejdříve Bleškova skupina, která hned ulehla do spacáků, pak se vrátili Kralupáci, kteří rozdmýchali oheň od večeře a Pája se o cosi pokoušel  na kytaru (hra to ale určitě nebyla). Po chvíli se vrátila i skupinka z druhého břehu a začal hrát i Tomáš s Lenkou. To nám vydrželo asi do půlnoci, kdy si šla většina lidí lehnout. Ti nejotrlejší - tj. Pája, Nova, Jirka, Jana a Tomáš vyrazili autem do Prahy pro kazety, hrníček, peníze a Novinu celtu. Vrátili se už v půl čtvrté a zalehli pod širák.
 


Předchozí  - Následující