Do začátku prvního turnusu tábora zbývá 7 dní!
Do začátku druhého turnusu tábora zbývá 28 dní!
  X. den 
 Soukeník - bufet U Ježka 
  29. 8. 1997


 Kdopak se to skrývá, kdopak se nám to tam ....?

Dneska ráno nás probudil déšť. Pršelo tak, že nikoho ani nenapadlo vylézt ze spacáku. Akorát službu. Válec, Jana a Bárny se odhodlali dojít na nákup. Snídaně byla sice o trochu později, to už se ze stanů ozývalo kručení břich a výhružky, ale je třeba ocenit Bleškův výkon - uvařil pro všechny čaj. Ještě že jsme včera nasbírali tolik dřeva. Pak se snažil každý nějak zabavit a strávit tak nepříjemné čekání.
 
  Někdo spal, ti co si nevzali stany byli schovaní v prosklené verandě u pana recepčního, kde přečkali noc. Pak se postupně sešla asi čtvrtina lidí u Mlže a Pavla pod tropikem. Přibyla sem nejprve Žabža, pak Píďa a nakonec Martina a Lenka (Hop, Mlž a Pája tam už byli). Alespoň bylo všem teplo. Těm co si zalezli do spacáku (ne vždy do vlastních a ne vždy 1spacák : 1 osoba - Píďa, Žabža, Lenka) bylo ještě tepleji. A krom toho, co všechno se dělo kolem. Hop hrál krásně na kytaru. To byl snad i původní záměr této sleziny.
 Čas příjemně utíkal, nikomu se nechtělo nic dělat. Ani když přestalo pršet a přišel Matouš, že se přece jen pohnem o něco dál. Foukal silný vítr a tak balíme relativně v suchu. Akorát Pandovi a Plachťákovi se v noci nějak zřítil jejich horolezecký stan, a tak světe div se, Prcek má mokrý spacák. Na vodácky nejnapínavější úsek celé Lužnice vyrážíme zase za deště. Ale i to má své výhody. Přece jen trochu stoupla voda a tak můžeme vlastně všechny jezy (až na jeden táborský) jet. 
 
Protože je Hop zase rychlejší než my tak si nás vždy zvědavě prohlížel na každém jezu a mostu. Na konec ho vyženeme nakoupit pečivo. Původně jsme chtěli dojet až na Harachovku, ale nakonec kotvíme pod jezem kousek pod Benešovým mlýnem. Je tu bufáč U ježka, záchody a voda a určitě větší pořádek.
Dřevo jsme si naštěstí přivezli, a tak se nemusíme jít uráchat do lesa. I tak je všude mokro. Uvažujeme o možnosti skončit dříve a odjet už v sobotu večer. Nakonec Matouš dohodl odvoz rudobusem z Dobronic (10 km od Bechyně). K večeři Válec uvařil výborné knedlíky s cibulkou plněné buřtem a sýrem.
 

Večer zase leje. Táborník a pak Hop hrají pod tropikem, kde se tísní spousta lidí. Někteří čekají až zavře paní bufet a oni budou moci jít spát pod střechu. Kolem půlnoci ji jdou trochu poškádlit - objednávají si čaje a Pigmej zmrzlinu (na 3x) a ulehli. Chudáka Janu vystrčili kamarádsky na kraj. Naštěstí na ni nepršelo. Jinak jsme noc přečkali v pohodě.
 
 


Předchozí  - Následující