Hranice - Lipník nad Bečvou Neděle 20.8.

Nedělní ráno bylo ráno jako každé jiné. V poklidu vykonáváme již zaběhlé činnosti a kolem dvanácté odrážíme lodičky od plata pohostinné loděnice. Nasazujeme zběsilé tempo, abychom překonali tři sta metrů netekoucí řeky až k nedalekému jezu. Tento místní sedmimetrový monument obnášíme s vypětím všech sil a bez delšího zdržování pokračujeme dál.

Etapa se jeví pohodovou Etapa se dnes jeví velice pohodovou a tak se rozvalujeme po palubách našich deblovek a ukazujeme sluníčku z našich rozpálených těl co nejvíce. Ovšem jak si všímáme, někteří z okolo se koupajících či se opalujících domorodců, které míjíme na naší plavbě, nejsou tak skromní jako my a ukazují sluníčku i místa normálně skrytá. Tato nekalá činnost okolních bytostí narušila koncentraci Kačky natolik, že již nebylo v jejích silách udílet lodi ten správný směr. A tak deblovka zatížená ještě v poklidu spícím strýkem Plžem naráží bokem do kamenné hrázky a zvrhává se. Fester je tak probuzen poněkud nepříjemným způsobem, což díky momentu překvapení naštěstí hlasitě a s náležitou vervou nekomentuje. Za to mu nejspíše v duchu děkují hlavně matky okolo hrajících si dětí, kterým by se tímto způsobem mohla do značné míry rozšířit slovní zásoba. Při tomto malém extempore psychicky narušená Kačka ke všemu ztrácí své milované dioptrické brýle, nad kterými se navždy uzavřela hladina i přes smělé pokusy již dobře vytrénovaných puťákových potápěčů.

Šťastný dojezd Dnešní etapa nemá dalších významnějších příhod a tak dále nerušeně doplouváme až na místo dnešního odpočinku, Lipníku nad Bečvou. Zde odkládáme lodě na rozhrabanou kamenitou plážičku a odcházíme se utábořit na nevelký plácek, jako vždy náležitě okomentovaný kritickým Plžem. U prašné cesty vinoucí se okolo řeky stavíme stany a vaříme v soukromí večeři. Poklidnou rodinou atmosféru večera ruší jen zástupy místního obyvatelstva vracejících se po dnešní celodenní koupeli domů. Z výrazů jejich nechápajících tváří jde bez většího úsilí rozpoznati, že jim přítomnost bandy špinavých vodáků obklopujících hrnec není úplně jasná. Po večeři odchází převážná většina osazenstva prozkoumati trochu místního folklóru což se jim se střídavými úspěchy daří. Pak následuje již jen nezbytnost lidské existence zvaná spánek.


Předchozí Následující


Úvodní stránka