Do začátku prvního turnusu tábora zbývá 7 dní!
Do začátku druhého turnusu tábora zbývá 28 dní!
Valašské Meziříčí - Choryně Středa 16.8.

Ráno , tedy ono bylo skoro poledne, jsme se vypotáceli ze spacáků. Ze slastných snů nás vytrhla vůně připravené snídaně to jest k rohlíků s pomazánkou či marmeládou, které nám připravila přepečlivá služba. Slunce připalovalo již od brzkého rána a tak jsme se rozhodli pro velmi příjemnou koupel. Poté jsme si zabalili a začali toužebně očekávat návrat Vály a Bárního, abychom mohli konečně vyrazit na naší vodáckou premiéru po řece Bečvě. Kolem druhé odpolední se vše jevilo, že bychom již mohli odplouti. Nalodili jsme se tedy dle následujícího rozpisu a hurá po proudu.

Koupačka Válec & Žabža
Bární se Syslíkem
Bambulka s Čipulí
Plžák a Kačka
Bobr s Prckovou
Hoblík se Samem
Šuplík a Čiko
Eliška s Ještěrkou

Ačkoliv jsem to vůbec neočekávali, jízda byla vcelku plynná a rychlá. My tak mohli na čerstvě opravených lodích už od začátku vzdorovati kamenům střežící řeku Bečvu. Nejmenovaní nenasytové každou chvíli zastavovali u břehu, aby si ukradli pár plodů z místního okolo hojně rostoucího exotického ovoce. Jiní z nás pojali zase dnešní plavbu jako bitvu a tak se hned na prvním kilometru cvakla první loď. I když tato nemilá situace nevyplynula z neuváženosti posádky, nelze Bambule s Čipovkou upřít právo na puťákovou premiéru. Sama s Hoblíkem tento počin natolik inspiroval, že se nám rozhodli předvádět své vodácké umění po celý zbytek puťáku. Musíme však přiznat, že jimi předváděné figury si místy nezadali s profesionalitou rodeových jezdců.

Přírodní lázně Cestou jsme potkali několik sjízdných, ale i nesjízdných stupňů a zdolávali jsme je velmi odvážně. Za zmínku stojí velmi vyprahlá slalomová trať hnedle pod Valmezem a jeden z jezů, na kterém se naše děvčata kochala báječně vytvořenými přírodními lázněmi s výřivou - masážní vanou. Ke konci plavby přestal tok řeky bohužel poněkud téci, ale nás to vůbec neodrazovalo a nadále jsme se skvěle bavili. Dnes naposledy, byla všemi oblíbená dvojice děvčat z trojky cvaknuta a Bárny díky svému podstatnému přičinění u této nevině vyhlížející akce, málem nestihl Válu jedoucího pro auto. Než se naše spolehlivá dopravní obsluha navrátila, ostatní čekali stále ještě ponoření do nehlubokého koryta řeky. Po příjezdu museli být téměř násilím donuceni k tomu, aby vylezli a šli udělat večeři. Vesele debatujeme na plácku pro změnu sousedícím s fotbalovým hřištěm. Někteří plácají bramborové knedlíky, jiní zase neustále dorážející komáry, kteří jsou ve svém úkolu znepříjemňovat nám večer opravdu důslední. Po večeři jsme se společně vydali do místní hospůdky na velmi příjemné posezení u Coly. V pozdních nočních hodinách zmoženi bublinkami odcházíme směr tábořiště a uleháme k zaslouženému odpočinku.


Předchozí Následující


Úvodní stránka