Do začátku druhého turnusu zbývají čtyři dny!

První výjezd 4. oddílu v roce 2015

Stejně jako každý rok se i letos konal super extra ultra skvělý 1. výjezd čtvrtého oddílu. Všichni jsme se sešli ve čtvrtek na autobusové zastávce Na Knížecí. Jelo nás celkem 13, což byl výborný počet- ani moc ale ani málo. Cesta autobusem byla dost dlouhá, ale nakonec jsme přeci jen dorazili tam, kam jsme měli namířeno- do kempu ve Vyšším Brodě. Chvíli jsme zpívali písničky, ale pak na nás dolehla únava z celého dne a zalehli jsme do stanů.

V pátek nás probudilo Divišovo pokřikování „Vstávat!“. K snídani jsme si dali buchty, bábovky a koláče, které nám ukuchtily naše maminky před tím, než jsme vyjeli. Janek nám připravil „výborný“ čaj (někteří účastníci výjezdu tvrdili, že chutnal jako sladká makrela), a potom jsme konečně vyrazili na cestu. Měli jsme ujet 21 km, což pro nikoho nebyl žádný problém- zvlášť, když nám k tomu svítilo sluníčko. Jakmile jsme přijeli do kempu, došli jsme pro dřevo a začali chystat večeři. Během vaření si děti zahrály pár her a vyluštily pár šifer. Po večeři jsme si ještě zahráli fackovacího panáka, zazpívali jsme si, a pak šli na kutě.

V sobotu nás opět vzbudil Diviš, ale tentokrát se svou lžící, kterou bouchal do ešusu. K snídani jsme měli výborný banánový pudink. Rychle jsme si sbalili věci a vyrazili na cestu. Tentokrát nebylo tak krásné počasí, jako předchozího dne, ale měli jsme ujet pouze 15 km, takže nám to moc nevadilo. Do kempu poblíž Českého Krumlova dorazila naše skupinka ještě před obědem. Ten jsme si dali, když jsme postavili stany. Po obědě jsme si dali menší poledňák, a potom jsme si také šli prohlédnout město včetně 4 jezů, které nás měly čekat další den, a nakoupit jídlo. Večer jsme si opékali špekáčky, ke kterým byla dokonce i hořčice s kečupem. Tentokrát jsme ani moc nezpívali, a tak jsme šli dříve spát.

V neděli si náš oddíl pochutnal na rohlících s nutellou. Přestože nemělo být příliš hezky, počasí nás příjemně překvapilo. Naše cesta na vodě končila ve Zlaté Koruně. Odevzdali jsme tam lodě, pádla a vesty a vyrazili na dvaceti minutový pochod k autobusové zastávce. Tam jsme si zahráli nějaké hry. Po trochu delší cestě autobusem jsme se setkali s našimi rodiči na Roztylech.

Zapsala Saša a fotky vybral Janek