Pozvánka

Informace ke srazu Šánovců aneb 40 let na ostrově Šánu.
hoblik
PříspěvkyCOLON 98
RegistrovánCOLON pát bře 23, 2007 15:39

Pozvánka

Příspěvekod hoblik » ned pro 14, 2008 11:59

Kamarádi, Šánovci.
Čas letí jak velká voda v Labi. Již je to 40 let, co jsme začali jezdit na Šán, organizovat tábory pro děti a prožívat letní dny naplněné soutěžemi, hrami a výlety na našem ostrově. Rozhodli jsme se k této příležitosti svolat sešlost Šánovců a společně oslavit toto nádherné ŠÁNOVSKÉ jubileum. Toto setkání proběhne na Šánu o víkendu 24. až 26. července 2009.

Pro účast na tomto setkání je třeba se registrovat na adrese SAN40@bosan.cz . Uveďte prosíme tyto informace: celé jméno, přezdívku, roky táborů absolvovaných jako dítě a roky absolvované jako instruktor/vedoucí.

Prosíme vás všechny o další spolupráci:

1.Pokud máte kontakty na jakékoliv bývalé Šánovce, rozšiřte, prosím, mezi ně tuto informaci a (s jejich svolením) nám na ně předejte kontakt. Budeme je informovat i o dalších setkáních.
2.Přineste či pošlete jakékoliv archivní fotografie, rádi bychom pro vás připravili malou výstavu o historii táborů na Šánu. Originály fotografií naskenujeme a obratem vrátíme.
3.Zapůjčete nám jiné zajímavé materiály vážící se k Šánu, či je alespoň přivezte ukázat (amulety, diplomy,...).
4.Pomozte nám najít nejstaršího Šánovce, doposud nám chybí pamětníci prvních táborů.
5.Věnujte nám trochu svého času a sepište vzpomínku na vaše léta strávená na Šánu. Může se jednat o historku či povídání o tom, co vám léta strávená na Šánu dala. Již odevzdaná povídání si můžete přečíst ZDE (odkaz)
6.Napište nám max. pět názvů "šánovských" táborových písní, které byste si rádi zazpívali, nebo aspoň poslechli. Pokud byste mohli přivézt (a hrát) na hudební nástroj, prosím, uveďte jaký. Pokud bude zájem, připravíme pro Vás vzpomínkové zpěvníky.
7.Program setkání teprve připravujeme, uvítáme proto jakékoliv Vaše nápady a připomínky.

Registrace a sběr materiálů bude probíhat do konce května 2009 či do naplnění kapacity ostrova. Všechny materiály a případné dotazy posílejte na výše uvedenou adresu.

Těší se na vás Fester, Tyčka, Bejbyna, Zrzka, Pigmej a mnoho dalších současných Šánovců.

dick
PříspěvkyCOLON 4
RegistrovánCOLON sob pro 27, 2008 22:30
BydlištěCOLON královské vinohrady

sraz

Příspěvekod dick » sob led 03, 2009 12:37

není 5 písniček málo? :cry: Chtěl bych u ohně sedět do rána! :twisted:

Tyčka
PříspěvkyCOLON 9
RegistrovánCOLON stř dub 04, 2007 7:51
CONTACTCOLON

Příspěvekod Tyčka » ned led 04, 2009 14:31

Aspoň se je pořádně naučíš a můžeš je hrát pořád dokola.

Iva Urbanová
PříspěvkyCOLON 11
RegistrovánCOLON stř pro 17, 2008 21:29

Re: sraz

Příspěvekod Iva Urbanová » sob led 17, 2009 21:33

dick píšeColonnení 5 písniček málo? :cry: Chtěl bych u ohně sedět do rána! :twisted:

Dicku, když každý bude mít přání slyšet svých pět písniček, budeš u ohně sedět týden. Můj výběr bude určitě jiný něž Tvůj. Bejby

hoblik
PříspěvkyCOLON 98
RegistrovánCOLON pát bře 23, 2007 15:39

Příspěvekod hoblik » ned led 18, 2009 23:49

Také myslím, že každý má jiné prvních pět, ikdyž se budou možná u pár lidí křížit, tak 40let přece jenom nabízí dost velký výběr... tak sem s těmi songy...

Sluníčko
PříspěvkyCOLON 15
RegistrovánCOLON úte kvě 27, 2008 14:55
BydlištěCOLON Praha 8 - Karlín
CONTACTCOLON

Re: sraz

Příspěvekod Sluníčko » úte úno 10, 2009 0:42

dick píšeColonnení 5 písniček málo? :cry: Chtěl bych u ohně sedět do rána! :twisted:

Ahoj. Já bych si přál, abys jenom neseděl, ale případně zahrál "Když mě brali za vojáka" nebo "Váňa a Zina". Není to nic moc vyčerpat 2 přání na tydle písně, ale patří mi k sobě, když si vybavím Dick, puťáky, kytara...
Obvzlášť, když mě za vojáka nikdy nevzali...
Díky

Oklemša
PříspěvkyCOLON 1
RegistrovánCOLON čtv čer 04, 2009 23:41
BydlištěCOLON Praha 4

Příspěvekod Oklemša » pon čer 22, 2009 19:55

No Dicku, neděláš jenom ramena? Jak tě znám při třetí písničce usneš. A to se ještě nedostane ani na ty tvoje :lol:

kopyto
PříspěvkyCOLON 1
RegistrovánCOLON pon srp 24, 2009 6:40
BydlištěCOLON Karlovo nám. 6, Praha 2
CONTACTCOLON

Šánovské jubileum

Příspěvekod kopyto » pon srp 24, 2009 19:59

Fórum jsem bohužel objevil a minulý týden, takže jsem nemohl zareagovat. Tak alespoň dodatečně info o sobě:

Luboš Kopyto Mencák
Tábory od maníka člunaře: 1970 - 1974

V roce 1974 jsem odešel na průmyslovku do Nového Boru. Po 4 letech jsem se sice vrátil na VŠ, ale stopa se mi za ty 4 roky ztratila. Pak jesm odešel do Jablonce n.N. a tím jsem s Prahou skončil (alespoň jsem se domníval). Když jsem se oženil (v roce 1989) bydleli jsme do r. 1995 v Jablonci, ale pak jsem se vrátil do Prahy. Teprve vloni na Bambiriádě jsem však narazil na starý známý znak Šánovců.
Bohužel na fotgrafie jsem bordelář, takže z těch krásných časů na Šánu zbyly pouze, sice krásné, ale přece jenom vzpomínky.
Snad kdyby se našly někde kroniky z té doby, možná by stálo za to je zdigitalizovat a umístit na web.

Igor
PříspěvkyCOLON 30
RegistrovánCOLON sob led 03, 2009 18:03

Srázek

Příspěvekod Igor » čtv srp 27, 2009 14:01

Ahoj Kopyto, dost že jisi se ozval.
Přijď 7. září v 19 hodin do restaurace Tlustá myš ve Všehrdově ulici č. 19, je to v Praze 1 mezi Kampou a Újezdem.
Tohle pozvání je samozřejmě i pro ostatní Šánovce mladé hlavně duchem.
Moc se s ostatními těšíme.
Igor

kastrol
PříspěvkyCOLON 1
RegistrovánCOLON stř pro 29, 2010 7:49

Příspěvekod kastrol » stř led 05, 2011 12:05

Mrzi mě, že jsem na tento web narazil až nyní, a tím pádem se nezúčastnil 40-ti letin Šánu.
Myslím, že se mohu počítat k nejstarším, vlastně zakládajícím táborníkům na ostrově. Posledního tábora na Šánu jsem zúčastnil myslím v roce 1971 nebo 1972 ??. Potom jsem pro rozdílné názory s Patronem z oddílu odešel.
Na tu dobu však moc rád vzpomínám. S Patronem a jeho lodí Isabelou jsem proplul celou splavnou Vltavu a Labe, naučil mě držet pádlo, veslovat, plachtit a hlavně jsem získal lásku k vodě a vodnímu motorismu, a to mě neopustilo dodnes. Po vojně jsem si pořídil vlastní kajutový člun, závodil na akcích Českého svazu vodních motoristů. Do dneška každý rok vyrážím s partou na plavby po řekách. Máme za sebou Labe až do Hamburgu, Dunaj až do Černého moře, Tisu, Dněpr, Volhu, Mazurská jezera atd.
Ale vždy když plavu po řece kolem Šánu vzpomenu na svá tábornická léta.
Ahoj
Vladimír Kastrol Hrneček
P.S. Až budu mít trochu času a nálady zkusím ve foru o Patronovi na něj zavzpomínat.

Zpět na