Stránka 11

3.oddíl v 80.letech

NapsalCOLON úte úno 03, 2009 14:15
od žluťák
Jak tak koukám, tak do těhle končin nikdo nic nepíše, tak můžu být první a napsat si sem co chci. :-)
80.to byla ta pravá éra, kterou jsem tady na Bošánu prožil a ve 3. oddílu jsem strávil vlastně celou svou kariéru od úplnýho nováčka až po vetchýho vedoucího.
Tak jsem si tu chtěl sepsat všechny pro mně důležitý lidi, který jsem potkal a měli podle mně pro tenhle oddíl v daném období nějaký význam. Určitě na spoustu lidí zapomenu, ale proto je to fórum, který umožňuje komukoliv sem dopsat svůj pohled. Nepamatuju si ani přesně ty roky, takže to berte prosím s rezervou a lidi uvádím vždy jen ty nově příchozí, abych nemusel některé vypisovat pořád a stále dokola:-)
1980-83 to jsem byl obyčejný děcko hlavní šéf 3. byl Hobby, pak Bejbyna, Lucka a sem tam i Miliarda. S Hobbym se kolem oddílu ze začátku pohybovala i Žanerka, která má na svědomí i mojí přezdívku.
Hloupý je, že si nepamatuju jak to pak bylo na táborech, ale z toho prvního (ale možná až 2.) si pamatuju jako člunaře Bublinu a jako vedoucí Zrzku.
Pak ovšem nesmím zapomenout na Tomajdu a jeho kamaráda Ruchiho, který je pro mně významnou postavou i když byl vlastně stejně starý, ale byla to taková výrazná figura.
Asi bych měl vzpomenout i na svýho bráchu Kidda, který se do oddílu vetřel díky "mojí protekci" jako strašnej prcek a mně to tehdy přišlo hrozně nespravedlivý.
1983-86 Dalšími zásadními novými členy oddílu byl trojlístek Machr, Medvěd a Šimpanz, kteří dorazili ze stejné školy na nějaký nábor a minimálně první dva jmenovaní se také poměrně výrazně zapsali do dějin tohohle spolku.
Později začal do oddílu chodit i Machrův brácha Blecha.
Nesmím zapomenout na Káču a svýho bratránka Filipa.
Pak mi vyvstává z paměni trojlístek slečen Šárka, Pískle a Rybka které také začínali ve 3. ale postupně prošli i jinými oddíly. Mně každopádně přišlo neuvěřitelně nespravedlivý, že budou dělat člunaře na 1.táboře, když přeci nic neumějí a já si na to musel počkat až na 4. tábor no co vám budu povídat. Rybky brácha Pepek, který vydžel při poseidonkách viset na stromě třeba 1/2 dne, protože se vyšplhal hrozně vysoko.
1987-89 Pak přišla nová vlna a v ní Arnošt, Bagr, Pako, Šmudla a všichni ti spolužáci a sourozenci ze kterých vyčnívá zcela jasně Arnyho malinká ségra Nova, která to dotáhla také až na vedoucí :-)
No a tím moje zásadní působení v oddíle skončilo i když jsem se tam ještě občas objevil a 1991-3 ještě trochu působil

Re: 3.oddíl

NapsalCOLON úte úno 10, 2009 0:47
od Sluníčko
zdravím svého člunaře a díky za echo. taky něco přihodím k dobru, později. Machr

NapsalCOLON ned bře 08, 2009 9:22
od Kidd
V první posádce Jsem měl Žluťáka, Čmeláka, Ruchiho a člunař byl Tomajda. Ještě se mi pamětí míhá Míra Čech a Šándri, ale těma si nejsem úplně jistej, možná byli jen ve stejném oddíle.

NapsalCOLON čtv bře 26, 2009 10:02
od žluťák
Taky co vím jsme psali oddílovou kroniku o který vůbec netuším, jestli se dochovala a s Machrem (Sluníčkem) jsme po velikonocích 1989, který byly vůbec 1. akcí,kterou jsem měl celou na triku, vytvořili takovou foto kroniku z téhle akce. Dlouho ležela ve 3.klubovně v šuplíku, ale když jsem se před lety do klubovny byl podívat už jsem jí tam nenašel, tak nevím jestli skončila někde v šánovským archívu, nebo v propadlišti dějin, což by bylo škoda.

kronika Velikonoc ve fotografii

NapsalCOLON čtv dub 02, 2009 23:52
od Sluníčko
Ano, fotografie byly černobílé, formát A4 naležato, na boku svázáno provázkem. Myslím tedy. Kde je? kdo ví? A kdo ví kde je velká kronika 3. odíílu? Já vím, že po pátrání v září 2008, je snad u někoho doma. Už ale nevím u koho. Spoustu fotek i negativů mi vzala v roce 2002 v Karlíně velká voda, takže obnova nejspíše nemožná...

NapsalCOLON pát dub 03, 2009 5:28
od Kidd
To mne mrzí, na velkou vodu už jsem zapoměl a na tvůj archiv jsem se těšil.